full page

АНТИКВАРНі КНИГИ - географія

 

1|2|3


 21  


 22  


 23  

Боткин Василий Петрович

Боткін Василь Петрович (1811/12-1869).
Листи про Іспанію / [Соч.] В.П. Боткіна. -
Санкт-Петербург: тип. Еге. Труд, 1857.

 

Формат видання: 22 см х 14 см х 2 см; IV, 450 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Василь Петрович Боткін (27 грудня 1811 (8 січня 1812), Москва - 10 (22) жовтня 1869, Санкт-Петербург) - російський нарис, літературний критик, перекладач. "Листи" ці - результат подорожі Іспанією в 1845 році - були вже надруковані в "Сучаснику". Вони видаються тепер без змін і незакінченими з різних обставин. Багато чого хотів би тепер автор виправити в них, багато додати, багато зовсім змінити, але це повело б за собою їхню досконалу переробку, а переробляти за напівзабутими враженнями - неможливо. Автор вважав зайвим посилатися на газетні статті, подорожі та історичні твори, які служили йому посібником при складанні цих "Листів". Багатьом із прочитаного скористався він, маючи єдине у вигляді з'ясування предмета читачів.

На жаль, в європейській літературі немає ще класичного твору про Іспанію, який цілком чітко відображав у собі описувану країну. Поетична краса народних вдач Іспанії і постійні політичні смути, які його хвилювали, представляють таку взаємну протилежність, такий дикий контраст, які найбільше заважають мандрівникові скласти собі виразне поняття про цю країну, а іспанська література, за винятком небагатьох історичних творів, можна сказати, вся зосереджена у політичних газетах, поділених на непримиренно ворогуючі партії. Єдиною метою автора пропонованих "Листів" було скільки-небудь познайомити російських читачів із цією взагалі мало відомою країною, яка досі продовжує представляти одне з найсумніших політичних завдань нашого часу.

 24  

Описание Киева

Закревский Н.В.

Закревський Н.В. Опис Києва: [2 т.] / твір Миколи Закревського. - М.: утримання Моск. Археологічного суспільства, тип. В. Грачова та комп., 1868.

 

Формат видання: 45,5 х 35,5 см; Т. 1. – [4], IV, 5-455 с.; Т. 2. - [5], 456-951 с.; 31,3 х22 см. [Атлас]. - 13 л. план, іл. Оправа книги: шкіра синього кольору, орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Закревський Микола Васильович (1805-1871) – відомий історик, етнограф, фольклорист, мовознавець. Його головна праця – «Опис Києва» – фундаментальне дослідження історії міста з найдавніших часів, що містить безліч історичних, археологічних, топографічних та статистичних даних. Особливий інтерес становлять плани та креслення (додані до видання), більшість з яких було виконано самим ученим. Микола Васильович Закревський народився 9 червня 1805 р. у київській родині міщанина Василя Івановича Закревського та його дружини Варвари Олександрівни Лебединської.

З 1820 р. навчався у Першій гімназії, що розташовувалась у Кловському палаці. Проте через важке матеріальне становище він перервав навчання і поїхав у 1824 р. до Житомира, де вступив на посаду помічника губернського архітектора. У 1825 р. Микола Васильович їде до Петербурга. Тут він провів близько трьох років, займаючись листуванням паперів у присутніх місцях та даючи приватні уроки. У 1828 р. повернувся до Києва, продовжив навчання у Першій гімназії, яку закінчив у 1829 р. і того ж року вступив на юридичний факультет Дерптського (Тартуського) університету. Але незабаром був змушений залишити навчання та зайнятися пошуком роботи. З 1831 р. викладає у містечку Пайде у повітовому училищі, а потім у Ревельській гімназії. Заробивши чин надвірного радника та маючи право на пенсію, Микола Закревський у 1847 р. переїхав із дружиною до Москви, потім до Петербурга, де з 1850-го року відвідував мистецький та архітектурний класи в Академії мистецтв. Ще в гімназії М.В.Закревський почав збирати та вивчати літературу про Київ. Перебуваючи далеко від Батьківщини, він продовжував писати історію рідного міста. У Ревелі опублікував свій перший твір "Нарис історії міста Києва" (1836), у Москві (1858) вийшла праця "Літопис та опис міста Києва" у двох частинах з додатком, де були дані план Києва, таблиці та малюнки. У 1868 р. робота була перевидана зі значними доповненнями у двох томах під назвою "Опис Києва". Це фундаментальне дослідження вийшло коштом Московського археологічного товариства графа А.С.Уварова. У книзі зібрано багатий фактичний матеріал з історії Києва, починаючи з найдавніших часів: історичні, археологічні, топографічні та статистичні дані. За цю роботу М.В.Закревському було присуджено Уварівську академічну премію. Своїм дослідженням історії Києва вчений зробив величезний внесок у справу вивчення багатовікової історії міста.

 25  

Стрельбицкий Иван Афанасьевич

Стрільбицький Іван Опанасович. Обчислення поверхні Російської імперії в загальному її складі за царювання імператора Олександра III і суміжних з Росією азіатських держав: У дод. карта володінь Росії / Виробив І. Стрельбицький, Ген. штабу ген.-майор та д. чл. Міжнар. Стат. ін-та. - Санкт-Петербург:
Воєн. тип., 1889.

 

Формат видання: 32 см х 24 см х 1,2 см; XIV, 135 с., 1 від. л. карт. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, коленкор, орнаментально-шрифтове тиснення.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Іван Опанасович Стрельбицький (1828, село Голенка Полтавської губернії, Російська імперія — 1900, там же) — відомий геодезист та картограф, генерал від інфантерії(1899). Походив із давнього козацько-шляхетського роду Стрельбицьких, який відомий з часів Галицько-Волинської держави. Його дід Стефан Васильович був козацьким військовим товаришем у Гетьманщині.

Фундаментальна праця, яка вперше дала вірні відомості про поверхню володінь Росії як у цілому їхньому складі, так і по губерніях та повітах, з окремим обчисленням островів та озер.

 26  

Диксон Вильям

Диксон Вильям

Гагенбек К. «Про тварин та людей». /
ереклад Л.С.Кустаревської. -
Москва: Видання В.М. Шабліна, 1912.

 

Формат видання: 23 см х 16 см х 2 см; 434 с.: іл. Оправа книги оригінальна: коленкор зеленого кольору, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, художню, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. Ілюстровані видання.

Карл Гагенбек (1844-1913) - один із найбільших торговців дикими тваринами. Організатор азіатських та африканських експедицій, етнографічних виставок, засновник зоопарку та цирку. У біографічній книзі автор описує історію свого захоплюючого життя та численні історії спілкування з дикими тваринами у різних життєвих ситуаціях. Пропонована книга спогадів "короля зоологічних садів і торговців дикими тваринами" Карла Гагенбека, займає в науково-популярній літературі зоології та географії особливе місце. Засновник і багаторічний керівник найбільшого підприємства з імпорту та експорту диких тварин, а також організатор знаменитого зоологічного парку в Штеллінгені (поблизу Гамбурга) Карл Гагенбек (1844-1913) прожив довге, яскраве та цікаве життя. Історія життя і діяльності Гaгенбека - це певною мірою історія торгівлі дикими тваринами, історія зоосадів та історія дресирування диких тварин за 1848-1913 роки, тобто більш ніж за півстоліття.

У цьому безперервна цінність його книги спогадів про великий шлях, який він пройшов від ярмаркових балаганів із закликами до Штеллінгенського зоопарку. У наші дні багато з того, що він розповідає в книзі про лов і транспортування, зміст, лікування та акліматизації диких тварин, має безперечний історичний інтерес.

 27  

Гюнтер Конрад

Ґюнтер Конрад. Цейлон. Введення у світ тропіків/Пер. Н. Холодковської; За ред. проф. Н.А. Холодковського.
З 129 малюнками в тексті та картою Цейлону.

 

Формат видання: 23 см х 16 см х 2,3 см; 368 с.: іл. Оправа книжки оригінальна. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. 

 представляє колекційний інтерес. Ілюстровані видання. Автор пропонованої книги Конрад Гюнтер – відомий німецький учений. У своїй книзі про Цейлон він жваво і захоплююче описує цей чудовий острів і свої враження про нього, до того ж не тільки з погляду натураліста, а й взагалі як різнобічно освічений мандрівник, якому "ніщо людське не чуже". Він повідомляє також і ряд практичних відомостей, які можуть стати в нагоді для осіб, що вирушають на Цейлон, що в останній час трапляється все частіше і частіше завдяки зручному сполученню з цим островом, що взагалі представляє найбільш сприятливі умови для першого ознайомлення з тропічним світом.

Тому автор цілком правильно називає свою книгу "введенням у світ тропіків". Книга багато ілюстрована політипажами, зробленими за фотографічними знімками автора; в російському виданні додано ще ряд малюнків, взятих з інших творів, що трактують цейлон. Так малюнки 16, 19, 24, 39, 61, 76, 79, 90 і 108 взяті зі знаменитих "Індійських листів" Ернста Геккеля; пейзажі, зображені на цих малюнках, зроблені за акварелями самого Геккеля, який добре відомий не тільки як натураліст і популяризатор, але і як чудовий художник.

 29  

На яхте "Наяда"

На яхте "Наяда"

Телесницький В. На яхті "Наяда" з Петербурга до Ростова н/Д Невою, Тихвінською системою, Волгою і Доном: Опис подорожі / Вл. Тілесницький. - СПб.:
Тип. А.С. Суворіна, 1912.

 

Формат видання: 21 см х 15 см х 1 см; 58 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Прижиттєве видання автора. З дарчим написом учасника мандрівок Бориса Телесніцького. Влітку 1911 року слухач Військово-морської академії та яхтсмен Влад Телесницький вирушив у подорож, метою якої було знайомство із старовинними торговими шляхами Русі. Своєрідна Нева, однаково широка і повноводна біля витоку та в гирлі, приладозькі канали з безперервною стрічкою буксованих в обидва боки барж, і, нарешті, дика, але прекрасна у своїй дикості Тихвінська система, зі старими, порослими мохом шлюзами, що проходить сліди Новгородська губернія - все це було так нове і цікаве. Волга, зі своїм могутнім торговим потенціалом; Дон, який дав змогу побачити життя вільного козацтва; місто Ростов, найбільш ошатне, велике і упорядковане з усіх міст, що лежали на шляху. Для подорожі був придбаний напівпалубний шверт-бот довжиною 23 фути та шириною 8 футів, під палубою його було невелике приміщення для відпочинку та захисту від негоди. З гафельним озброєнням, при парусності 285 кв. футів, він мав гарні ходові якості. Пара гарних весел, якір та рятувальне приладдя доповнювали його озброєння. Вихідним пунктом цієї тривалої і швидше за все безприкладної подорожі стала пристань Міністерства Шляхів Повідомлення на Неві.

 30  

Материалы по районированию Украины

Материалы по районированию Украины

Матеріали щодо районування України. - Х.:
вид. Держплану УСРР, 1923.

 

Формат видання: 33 см х 23 см х 2 см; XVIII с., 202 с., 18 с. Додаток: 6 карт, картограми. Оправа книжки оригінальна. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Зміст книги: До питання районування України; Прийоми та методи районування; Опис губерній та округів; Адміністративні райони у країнах; Фізико-географічні області та райони України; Промислові райони України. Список карток: Геологічна карта; Карта четвертинних відкладень; Орографічна та тектонічна карта; Карта корисних копалин; Зоо-географічна та ботаніко-географічна карта; Ґрунтова карта.


1|2|3