full page

АНТИКВАРНі КНИГИ - хоббі та захоплення

 

1|2|3|4


 1  

Форель А. Гіпнотизм та лікування навіюванням.
/А. Форель; пров. Г. М. Бубіс. - СПб.:
Друкарня Брауде, 1911.

 

Формат видання: 24,5 см х 16 см х 2 см; 248 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац «Павиче перо», каптал, лясе.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Огюст Анрі Форель (1848-1931) - відомий швейцарський невропатолог, психіатр, ентомолог та громадський діяч. Починаючи з 80-х років минулого століття наукова розробка питання гіпнозу та навіювання виходила з вчення про гіпноз знаменитого невропатолога Шарко та його Паризької школи з одного боку та Нансійської школи на чолі з Льєбо та Бернгеймом з іншого.

Явлення гіпнозу пов'язані з навіюванням, пояснювалися навіюваністю, як однією з основних властивостей психічної діяльності. Зміст книги: Свідомість та гіпотеза ідентичності; Сон та гіпноз; Дресирування; Навіювання; Істерія; Приклади лікування навіюванням; Психотерапія; Кримінально-правове значення навіювання; Навіювання у тварин та ін.

 2  

Тайны руки

Дебарроль Адольф (1801–1886). Таємниці руки: (Практ. Хіромантія) / Пекло. Де-Бароль; Пров. з 20-го фр. вид. Н.М. Наливайко. - Санкт-Петербург: Д.А. Наумов, 1912.

 

Формат видання: 17,5 см х 12,5 см х 3 см; [4], X, 329 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Хіромантія - одна з найдавніших систем ворожіння та передбачення майбутнього на основі вивчення долоні, також відома як читання з долоні, або хірологія. Ця практика зустрічається у всіх країнах світу у найрізноманітніших варіаціях. Хіромантія тлумачить лінії та знаки на руці, визначаючи минуле та передбачаючи майбутні події у житті людини. Мистецтво пророкування по руці зародилося в Індії.

Великим хіромантом був Адріан Адольф Дебарроль (1801–1886), учень Адольфа Хенце, знаменитого німецького автора та засновника графології. Дебарроль написав свою відому книгу «Таємниці руки» (Les Mysteres de la Main, Париж, 1859). За нею пішли твори про хіромантію та інших авторів, таких як Хансбург С. Дорпантек, граф Сен-Жермен, Луїс Коттон, А.-Р. Крейг, І.-Б. Дейл, Г.-В. Грессманн, Еліза Істер-Хендерсон та Р.-Р. Чаттерджі.

 3  

Маркс-Манн  Гофман Франц. Охотничьи секреты

Маркс-Манн  Гофман Франц. Охотничьи секреты

Маркс-Ман Гофман Франц. Мисливські секрети стрілянини дичини впевнено. Повний курс полювання на птахів: без промаху бити її у польоті. Полювання з лягавими та гончими собаками: необхідний посібник для керівництва мисливцям за болотяною, польовою
та лісовою дичиною: з настановою порад дресирування та лікування собак. - Москва: Друкарня Н.А.

 

Формат видання: 15 см х 20 см; 366 с. Оправа книги: коленкор, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. У виданні викладено секрети вірної стрілянини, полювання на птахів у польоті, полювання з лягавими та гончими собаками.

Автор з дитинства звик до рушниці і полював у різних кінцях Європи, в тому числі, в таких місцях, де птах майже зовсім здичав. Автор пропонує читачеві результати свого досвіду в найстислішій формі, яку тільки міг надати своєму опису. У цьому виданні обговорюється питання спорту (полювання), ясно викладено правила стрілянини. Своїх читачів автор сподівається навчити способу наздоганяти пострілом найшвидших птахів. З додатком полювання за хижими звірами творів Ф.Гофмана та А.де-Бреа.

 4  

Светлов О.П.

Светлов О.П.

Светлов О.П.

Свєтлов О.П. Світська вихована молода жінка.- М.: Друкарня І.Я. Полякова, 1898р.

 

Формат видання: 25 см х 14 см х 1,5 см; 166 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра бордового кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю.

Збірник правил і настанов, як тримати себе з тактом у всіх верствах суспільства та вдома. З додаванням необхідного словника іншомовних слів, що вживаються при розмовах у суспільстві та при диригуванні танцями.

 5  Дементьєв Г.П. Полювання з ловчими птахами. - М.: КЗІЗ, 1935. - 96 с.: Іл.


Формат видання: 22 х 14,5 х 1,5 см. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття – початку ХХ століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Збережено видавничу обкладинку. Видання має наукову, історико-культурну цінність. Ілюстровані видання. Книга присвячена полюванню з ловчими птахами. З 31 малюнком. Від автора: «У нашій країні полювання з ловчими птахами було широко поширене здавна, починаючи принаймні з X століття нашої ери; і досі воно збереглося у досить значних розмірах у Середній Азії та деяких інших районах. Воно знайомить читача з сучасними науковими даними про тих чудових птахів, які протягом довгих століть були супутниками та помічниками людини на полюванні, а також із практичним застосуванням ловчих птахів. Малюнки в даній книзі виконані для обкладинки В.А. Ватагіним, зображення птахів в першій частині А. Н. Формозовим, а решта – художником Василевським».

Зміст:

Підрозділ ловчих птахів у полюванні. 

Вікові підрозділи ловчих птахів та їх мисливські властивості. Сокіл. 

Кріче. 

Балабан. 

Великий яструб-тетерів'ятник. 

Малий яструб-перепелятник. 

Беркут. 

Видобування ловчих птахів. 

Вирощування ловчих птахів та догляд за ними. 

Мити (линяння). 

Виношування ловчих птахів. 

Напуски ловчих птахів. 

Оцінка ефективності різних напусків.

 6  

профессор института виноградарства

профессор института виноградарства

Лаборд Ж. (професор інституту виноградарства Жирони). Курс виноробства. - СПб: Вид. Деврієна, 1911.

 

Формат видання: 18 см х 12,5 см х 2,5 см; XVI, 296 стор. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, коленкор, блінтове орнаментально-шрифтове тиснення та тиснення золотом, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність і є бібліографічною рідкістю.

Дозрівання винограду, алкогольне бродіння, приготування білих, червоних і десертних вин. Ілюстроване видання (59 малюнків у тексті). Переклав з французької А. Фролов-Багреєв та Г. Барберон.

 7  

Основы шахматной игры

Капобланка Х.Р. Основи шахової гри/Пер. з англ. Д.М. Горфінкель; Передисл. С.А. Вайнштейн; Обкладинка роботи художника А. Лео. - Ленінград: Державне видавництво, 1925.

 

Формат видання: 22,5 см х 15,5 х 0,8 см; 136 с.: Іл., Портр. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора. У книзі "Основи шахової гри" Капабланка ділиться секретами своєї бездоганної техніки та позиційної майстерності, тонким розумінням позиції, показує, як швидко розрахувати варіанти та технічно реалізувати матеріальну та позиційну перевагу та точну гру в ендшпілі.

Хосе Рауль Капабланка-і-Граупера (1888 - 1942) - кубинський шахіст, шаховий літератор, дипломат, 3-й чемпіон світу з шахів (завоював звання в матчі з Ласкером в 1921 році), програв Алехіну світу в 19, переможець багатьох міжнародних турнірів. У роки розквіту Капабланка набув слави «шахового автомата», що однаково віртуозно веде партію в миттельшпилі та ендшпілі і практично не допускає помилок. Лео Олександр Миколайович – художник книги, каліграф, шрифт.

З 1900 р. займався графікою, з 1903 р. був художником у друкарні товариства «Голік Р. і Віл'борг А.», де, безпосередньо беручи участь у виробництві, значною мірою забезпечував високий поліграфічний рівень видань. У 20-ті роки. виконав для ряду видавництв (ДІЗ, "Прибій", "Атеней" "Academia" та ін.) безліч обкладинок, переважно однотипних, шрифтових, іноді із застосуванням орнаментальних мотивів, що повторювалися, прикрас в стилі поч. ХІХ ст.

 8  

Последние модели. № 7.

Останні моделі. № 7. 1950 р.

 

Формат видання: 30 см х 11 см х 0,5 см; 14 л.

Видання має історико-культурну цінність.

Видання є проспект-каталогом з колекціями жіночого одягу 1950 року, з описом кожної моделі та додатковою інформацією. Оформлено Трестом Зовнішнього Оформлення м. Москва Мосміськвиконкому за моделями Експериментальних Майстерень Московського Центрального Універмагу (Москва, Петрівка, 2).

 9  

Справочник железнодорожника

О'Рурк О.М. Довідник залізничника. - Москва-Ленінград: Видавництво ЦКЗ «Гудок», 1926.

 

Формат видання: 14,5 см х 10,5 см х 1,2 см; 360 с., IX с.: мул; схеми, таблиці. Оправа книжки оригінальна.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. У зв'язку з проведеною в 1918 р. націоналізацією залізниць та формуванням єдиної рейкової мережі однією з найважливіших проблем стала розробка науково обґрунтованих вимог до параметрів залізничної колії, рухомого складу, а також регламентація норм витрати палива, води, мастильних та ремонтних матеріалів.

Професор О.М. О'Рурк видав низку цінних робіт з експлуатації залізниць та промислового транспорту — «Технічна та комерційна експлуатація залізниць» (1927), «Безпека руху» (1932), «Розбудова роботи на промисловому залізничному транспорті» (1938).

 10  

Рабинович И.Л. Дебют.

Рабінович І.Л. Дебют. Початок шахової партії. Посібник для інструкторів та самоосвіти. - Москва-Ленінград: Державне науково-технічне видавництво. 1931.

 

Формат видання: 21,5 см х 15,3 см х 1,6 см; 284 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має наукову, історико-культурну цінність.

Автор видання - Ілля Леонтійович Рабінович (1891-1942) - російський і радянський шахіст, майстер (1914). Чемпіон СРСР (1934/35), чемпіон Петрограда (1920), триразовий чемпіон Ленінграда (1925, 1928, 1940).

Головне завдання Рабиновича – у підготовці читача до самостійного мислення та критичного аналізу сучасних дебютів; Згідно з цим завданням потрібно було досить докладно зупинитися на деяких найбільш поширених дебютах і попутно розвинути ті міркування, які можуть стати в нагоді при самостійному опрацюванні інших систем розвитку. Для полегшення орієнтування в запропонованому матеріалі, книга, крім великої кількості діаграм, має безліч таблиць і предметний покажчик.


1|2|3|4