full page

АНТИКВАРНі КНИГИ - хоббі та захоплення

 

1|2|3|4


 21  

Шифферс  Эдуард Степанович

Шифферс Едуард Степанович. Самовчитель шахової гри. - Санкт-Петербург: т-во А.Ф. Маркс, [1911].

 

Формат видання: 23,7 см х 16,5 см х 2,8 см; VI, 336, [1] с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю.

Книжка представляє колекційний інтерес.

Еммануїл Степанович Шифферс (1850 - 1904) - видатний шахіст. Походить із німецької родини, його батьки переселилися до Росії на початку XIX століття з Пруссії. Легендарна дореволюційна книга, якою займалося не одне покоління шахістів.

Видання складається з трьох відділів: "Підготовчий" (загальні відомості про шахову гру, правила, нотація та ін.), "Курс дебютів" і, мабуть найцікавіший, останній відділ "Кінці гри" (ендшпильні позиції відповідно до матеріалу).

 22  

Виноделие и погребное хозяйство

Виноделие и погребное хозяйство

Шанцер Леон. Виноробство та похоронне господарство: Керівництво для виноробів, виноградарів та виноторговців / [Соч.] Інж.-техн. Леона Шанцера. - Санкт-Петербург: А.Ф. Деврієн, 1900.

 

Формат видання: 20 см; [2], XIV, 292 с.іл.; Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра бордового кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю.

Книжка представляє колекційний інтерес. Ілюстровані видання. Зі 100 рисунками в тексті та 11 таблицями для розрахунків. Чудовий посібник та подарунок, як любителю-виноделу, так і професіоналу.

 23  

Українські страви

Українські страви. / Худож. А.Ф. Пономаренко; кол. авт. І.С. Хименко та ін.- Київ: Державне видавництво технічної літератури УРСР, 1957.

 

Формат видання: 22,5 см х 17 см х 2,5 см; 456 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має історико-культурну цінність.

Ілюстровані видання. Книга містить багато прекрасних рецептів української кухні, якими користуються і сьогодні.

Книга написана зрозумілою, доступною мовою. У складанні книги брали участь: майстер-кухар інженер О.С. Кузмічов, кандидат економічних наук І.С. Хіменко, доктор технічних наук, професор Г.Г. Скробанський та ін.

 24  

Пособие по правилам движения на улицах и дорогах

Нагул Г.Є., Манзон А.І. Допомога за правилами
руху на вулицях і дорогах. -
Київ: Держ. видавництво. техн. літ. УРСР, 1955.

 

Формат видання: 20,5 см х 13 см х 1,2 см; 144 с.:іл. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має історико-культурну цінність.

Ілюстровані видання. У книзі міститься комплекс відомостей, необхідних шоферу (про влаштування автомобілів, перевірку та регулювання основних механізмів, їх експлуатацію, технічне обслуговування, виявлення та усунення дорожніх несправностей, обладнання індивідуального гаража та правила руху на вулицях і дорогах), а також наводяться правила дорожнього руху не лише водіїв, а й пішоходів.

 25  

Молоховец Е.

Молоховець Є. Подарунок молодим господаркам або засіб для зменшення витрат у домашньому господарстві. - Частина I та II. - СПб.: Друкарня 1-ої СПб. Трудовий артілі, 1914.

 

Формат видання: 24,5 см х 16,5 х 5,5 см; Частина 1. XII, [4], IV, 5-638, XLII, 681-759, XI, 771-828, [4] с., З ілюстраціями. Частина 2. [2], 243, ХХ, XXI, [4] с., З ілюстраціями. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Ілюстровані видання.

Передмова з 7-ма відділами; 4 реєстри скоромних обідів на різні ціни; більше 2000 описів різних страв з докладним зазначенням видачі для них провізії мірою та вагою; більше 1000 описів приготування різних запасів: фруктових, овочевих та м'ясних, різного печива, варення, наливок, сиру, оцту, крохмалю, олії та інше, всього понад 4000 номерів. Стіл вегетаріанський. Пісний стіл із реєстром простих обідів. Зразки сервірування столу та страв. Відділ доповнень та додатків. П'ять планів зручних квартир, кухонний посуд, нові приналежності обіднього та чайного столу. (З малюнками). LV-ий відділ: чищення кухонного та столового посуду та білизни. Алфавітний покажчик і, маючи відомі запаси, яке можна робити з них вживання. Двадцять восьме видання, виправлене та доповнене. На титулі штемпель за підписом Є.Молоховець, який свідчив про справжність видання.

Олена Іванівна Молоховець (1831-1918) у 1861 році, ймовірно, не підозрювала, що її «Подарунок» стане найвідомішою кулінарною книгою Росії усіх часів. З її тисячами рецептів, меню та практичними порадами щодо ведення домашнього господарства ця книга стала одночасно кухонною біблією та енциклопедією для багатьох поколінь.

 2 

Винберг Владимир Карлович

Винберг Владимир Карлович

Вінберг Володимир Карлович. Практичне керівництво виноградарства та виноробства / Упоряд. В.К. Вінберг, власник виноградника на Пд. березі Криму. - 3-тє вид., Випр. та дод. - Санкт-Петербург: А.Ф. Деврієн, 1896.

 

Формат видання: 23 см; XVI, 328 с.іл., табл.; Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра бордового кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. Ілюстроване видання (140 малюнків у тексті). Чудовий посібник та подарунок, як любителю-виноделу, так і професіоналу.

Вінберг Володимир Карлович (1836-1922) – земський діяч. Народився 1836 р.; закінчив курс лісового та межового інститутів. У 1866 р. був обраний голосним Ялтинського повіту, пізніше був мировим суддею Ялтинського повіту, а з 1872 по 1881 р. обіймав посаду голови губернської земської управи. За нього була організована видача сільськогосподарських машин, організована земська медична.

 27  



Артьомов М.М., Задорін Н.І. Що треба знати шоферові на іспиті. З 260 рисунками й додатком слова технічних термінів. – Харків: ДВОУ «Український робітник», 1931. – Виробничо-технічна бібліотека робітника;
Серія автотранспортника - Вид. друге. - 288 с.: іл. -
177 × 13,5 × 15 см.


Книжка має історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора.

Оправа книги: шкіра чорного кольору, мармуровий папір, орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці. Збережено оригінальну обкладинку.

Перше видання побачило світ за години «золотого десятиліття» українізації — у 1928 році. Книга містить 260 малюнків та словник технічних термінів. Це одне з останніх видань технічного спрямування, випущене Державним видавничим об'єднанням України. Саме на 1925-1933 рр. припадає бурхливий розвиток української технічної термінології. Автори впровадили до практики ряд оригінальних фахових термінів та фразеологізмів, здатних цілком замінити кальковані з російської.

 28  

Руководство к винокурению и приготовлению сладких и горьких ароматных водок, ратафий, ликеров, искусственнаго рома, арака, коньяка и о-де-колона

Іонсон Яків Іванович. Керівництво до винокуріння та приготування солодких та гірких ароматних горілок, ратафій, лікерів, штучного рому, араку, коньяку та о-де-колону. - Санкт-Петербург: Тип. авт., 1859.

 

Формат видання: 21 см х 14 см х 3 см. XIV, 598, [8] с., [6] л. іл., табл.; Оправа книги оригінальна: коричневий шкіряний корінець, «мармуровий» папір, каптал, орнаментально-шрифтове тиснення.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Прижиттєве видання автора.

Ілюстроване видання (161 малюнок у тексті та таблиці). Господарські та технічні посібники, що видаються від Імператорського Вільного економічного суспільства.

Яків Іванович Іонсон (1806-1865) - агроном, професор Дерптського університету.

Зміст видання: Про воду та матеріали, з яких готують звичайне вино; Про приготування затору; Про бродіння; Про гонку вина без вживання солоду; Про дестиляцію; Про внутрішній устрій винокурні; Про алкоголометрію; Очищення горілки; Про приготування солодких та гірких ароматних горілок; Ароматні рослини та ін.

 29  

Смайльс С. Самодеятельность

Смайльс С. Самодеятельность

Смайльс С. Самодіяльність. Картини життя і показники енергійних трудівників, згодом великих людей.- Москва: Тип. Н.М. Булгакова, 1902.

 

Формат видання: 22 см х 15,4 см х 2,5 см; 326 стор. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття – початку ХХ століття: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе, торшонований обріз блок.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Смайлс Семюел (Samuel Smiles, 1812-1904) - шотландський письменник і реформатор. Автор книг морально-філософського характеру, багатих на факти з біографій великих людей. У 1838 році Смайлса запрошують працювати редактором у «Leeds Times». У травні 1840 року Смайлс стає секретарем Лідської парламентської асоціації реформ, організації, яка дотримувалася шести цілей Чартизму: універсальне виборче право для всіх чоловіків віком 21; виборчі округи рівного розміру; таємне голосування; плата за членство у парламенті; щорічне переобрання парламенту. У 1845 році Семюель Смайлс залишив «Leeds Times» і став секретарем Лідської та Сірської дороги і потім, через дев'ять років, Південно-Східної Залізниці. У 1866 році Смайлс стає президентом Національної передбачливої установи. 1871 року в нього стався удар. Під час одужання Смайлсу довелося вчитися читати та писати наново. Книги Семуеля Смайлса, «Допомога собі», «Бережливість», «Життя і працю» та ін., Досить просто і ясно позначають моральні ідеали, яких слід прагнути кожній людині. Його твори були популярні у Росії до революції. Головна книга Смайлса "Self-help" (у російському перекладі "Самодеятельность") видавалася з 1866 до 1903 року десять разів.

Зміст:

1. Самодіяльність національна та особиста...

2. Промислові діячі, винахідники та виробники...

3. Старанність та стійкість...".

 30  

Гагенбек К.

Гагенбек К.

Гагенбек К. «Про тварин та людей». / Переклад Л.С.Кустаревської. - Москва: Видання В.М. Шабліна, 1912.

 

Формат видання: 23 см х 16 см х 2 см; 434 с.: іл. Оправа книги оригінальна: коленкор зеленого кольору, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, художню, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. Ілюстровані видання.

Карл Гагенбек (1844-1913) - один із найбільших торговців дикими тваринами. Організатор азіатських та африканських експедицій, етнографічних виставок, засновник зоопарку та цирку. У біографічній книзі автор описує історію свого захоплюючого життя та численні історії спілкування з дикими тваринами у різних життєвих ситуаціях. Пропонована книга спогадів "короля зоологічних садів і торговців дикими тваринами" Карла Гагенбека, займає в науково-популярній літературі зоології та географії особливе місце.

Засновник і багаторічний керівник найбільшого підприємства з імпорту та експорту диких тварин, а також організатор знаменитого зоологічного парку в Штеллінгені (поблизу Гамбурга) Карл Гагенбек (1844-1913) прожив довге, яскраве та цікаве життя. Історія життя і діяльності Гaгенбека - це певною мірою історія торгівлі дикими тваринами, історія зоосадів та історія дресирування диких тварин за 1848-1913 роки, тобто більш ніж за півстоліття. У цьому безперервна цінність його книги спогадів про великий шлях, який він пройшов від ярмаркових балаганів із закликами до Штеллінгенського зоопарку. У наші дні багато з того, що він розповідає в книзі про лов і транспортування, зміст, лікування та акліматизації диких тварин, має безперечний історичний інтерес.


1|2|3|4