full page

АНТИКВАРНі КНИГИ - хоббі та захоплення

 

1|2|3|4


 31  

 


Миколаїв Н. Застільні промови: 100 застільних промов на різні випадки життя / Упоряд. М. Ніколаєв. - Рига: тип. газ. "Rigaer Tageblatt", 1895. – VIII, 151 с.


Формат видання: 21 х 15 х 1,5 см. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття - початку ХХ століття: шкіра червоного кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має історико-культурну цінність та представляє колекційний інтерес.

Книга містить застільні промови, що застосовуються до різних подій життя, сімейних та громадських: хрестини, новосілля, весілля, іменини, свята, народження, хрестини, отримання диплома, повноліття, вшанування ювілярів, відкриття різних установ, тости та ін. Тексти включають прислів'я, цитати урочисті пісні і дають уявлення про культуру російського застілля та урочистостей XIX ст.

 32  

Футбольный календарь

Футбол. 1969 р. Футбольний календар. / Художник Л. Морозов - Львів: "Каменяр", 1969.

 

Формат видання: 14 см х 11 см х 0,8 см; 144 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має історико-культурну цінність. Розклад та огляд матчів за 1969 рік.

Видання доповнене статтями, статистикою, фотографіями.

 33  

Хороший тон: Сборник правил

Хороший тон: Сборник правил

Хороший тон: Збірник правил, настанов і порад, як слід поводитися в різних випадках домаш. та товариств. життя / Упоряд. за найкращим русявим. та іностр. джерелам А. Комільфо.- Москва:
торг. д. Є. Коновалова і К°, 1911.

 

Формат видання: 22,5 см х 15 см х 1,5 см; 192 с.іл. Оправа книги відновлена в найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра бордового кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, муаровий форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Ілюстровані видання.

Зміст книги:

Передмова;

Домашній комфорт;

Родина, сім'я;

Етикет світського життя;

Листування та запрошення;

Домашня бібліотека;

Неестетичні звички поганого тону; Допомога бідним.

У 1911 році в Москві вийшла збірка правил гарного тону, в якій кілька сторінок присвячено мистецтву володіння віялом: "Хороший тон. Збірник правил, настанов і порад, як слід поводитися в різних випадках домашнього та суспільного життя", складений "за кращими російськими і іноземним джерелам А. Комільфо. У цій збірці розказано про значення кольору віяла та про знамениту "мову віяла".

 34  

Черепов И.А. Горно-лыжный спорт

Черепов І.А. Гірсько-лижний спорт/Центральний науково-дослідний інститут фізичної культури; Художник Ярошєва В.С. - Москва-Ленінград:
ОГІЗ-Фізкультура та Туризм, 1937.

 

Формат видання: 22 см х 15 см х 1,5 см; 244 с.: іл. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю.

Зміст книги: Гірсько-лижний інвентар; Гірсько-лижна техніка; Стрибки на лижах та ін.

 35  

Ховренко Михаил Александрович

Ховренко Михаил Александрович

Ховренко Михаил Александрович

Ховренко Михайло Олександрович (1866–1940). Загальне виноробство/М.А. Ховренко, ст. спец. з виноградарства та виноробства Деп. зем.; Ком. виноградарства та виноробства Моск. о-ви сіл. госп-ва. Виноробство. Від. 1 . - Москва: типо-літ. т-ва І.М. Кушнерєв і К °, 1909.

 

Формат видання: 26,3 см х 18 см х 3,5 см; XX, 421 с., 47 л. мул. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра зеленого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Ховренко Михайло Олександрович (1866–1940). Перший професор виноробства у Росії (1912 р), автор першого вітчизняного підручника з виноробства у двох томах. М.А. Ховренко розробив вітчизняну технологію вин типу кагор, вперше запропонувавши технологію теплової обробки мезги. Він один із перших виноробів дав початок масовому використанню теплової витримки вин з метою портвенізації та мадеризації, а також успішно проводив досліди біологічної природи хересної плівки; систематизував хімічний склад вітчизняних вин та вперше встановив середні норми цього складу для різних типів вин. Зробив величезний внесок у розвиток виноградарства та виноробства Узбекистану; він - творець знаменитих марочних вин Узбекистан та Хосілот.

Зміст книги:

Чинники виробництва.

Спиртове бродіння.

Класифікація, склад оцінки вин.

Найголовніші сорти винограду.

Відомості про виноробство у Росії.

 3 

Телесницкий В. На яхте

Телесницкий В. На яхте

Телесницкий В. На яхте

Телесницький В. На яхті "Наяда" з Петербурга в Ростов н/Д Невою, Тихвінською системою, Волгою і Доном: Опис подорожі / Вл. Тілесницький. - СПб.: Тип. А.С. Суворіна, 1912.

 

Формат видання: 21 см х 15 см х 1 см; 58 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю.

Книжка представляє колекційний інтерес.

Прижиттєве видання автора. З дарчим написом учасника мандрівок Бориса Телесніцького. Влітку 1911 року слухач Військово-морської академії та яхтсмен Влад Телесницький вирушив у подорож, метою якої було знайомство із старовинними торговими шляхами Русі. Своєрідна Нева, однаково широка і повноводна біля витоку та в гирлі, приладозькі канали з безперервною стрічкою буксованих в обидва боки барж, і, нарешті, дика, але прекрасна у своїй дикості Тихвінська система, зі старими, порослими мохом шлюзами, що проходить сліди Новгородська губернія - все це було так нове і цікаве.

 37  

Сабанеев Л. П. Рыбы России

Сабанеев Л. П. Рыбы России

Сабанеев Л. П. Рыбы России

Сабанєєв Л. П. Риби Росії. Життя і лов (вуження) наших прісноводних риб/Л.П. Сабанєєв. Третє видання. - Москва: Вид. А. А. Карцева, 1911.

 

Формат видання: 22,4 см х 15,3 см х 5,5 см; [1] л.порт., ХХХVIII, 1062, [1] л.схем., 2 н. стор. + 492 політипажами в тексті. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Видання є фундаментальною працею відомого російського вченого, рибалки, мисливця та письменника Леоніда Павловича Сабанєєва (1844–1898). У популярній формі викладаються спосіб життя, звички та способи лову майже всіх відомих у Росії прісноводних риб. Л. П. Сабанєєв є класиком російської мисливської літератури та літератури зі спортивного лову риб.

Заслуга Леоніда Павловича полягає у поширенні знань з питань іхтіології. У роботах висвітлюється те, що справді важливо та корисно. Порушені ним питання викладаються у загальнозрозумілій та захоплюючій формі, яка робить його праці надбанням широких мас. За повнотою опису життя риб та способів їхнього аматорського лову книга Л. П. Сабанєєва не має собі рівних у літературі, присвяченій цим питанням.

 38  

Адлер Б.Ф. Возникновение одежды

Адлер Б.Ф. Возникновение одежды

Адлер Б.Ф. Виникнення одягу: нарис Б.Ф. Адлера. - С.-Петербург: Мистецтв. типо-літографія А.К. Вейєрман, 1903.

 

Формат видання: 21 см х 14 см х 0,5 см; 84 с., іл.

Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора. Ілюстровані видання.

Адлер Бруно (Бруно-Вільгельм-Карл-Адольф) Фрідріхович (1874–1942) – етнограф, географ, антрополог та музеєзнавець, дослідник культури народів Поволжя, Північної Азії. Професор Казанського університету. У 1922–1925 у Німеччині. Потім у Москві, професор МДУ. Репресовано.

 39  

Степанов Н.К.

 Газетное дело и его организация

Степанов Н.К. Газетна справа та її організація у Північно-Американських Сполучених Штатах. З малюнками у тексті. - Берлін:
Вид. Р. М. Раковського, 1923.

 

Формат видання: 20 см х 14 см х 0,5 см; 128 с.: Мал. Збережено видавничу обкладинку.

Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Ілюстровані видання. Серія «Бібліотека журналіста та друкаря».

Зміст:

Звідки газета отримує новини?;

Редакція та адміністрація газети;

Заголовки;

Верстка; 

Стереотипи та фотогравюри; 

Друкарня газети.

 40  
 41  

Ульянов Б. Теннис

Ульянов Б. Теннис

Улянов Б. Теніс. Техніка, тактика, тренування. - Москва: Фізкультура та туризм, 1931.

 

Формат книги: 17,5 х 14 х 1,5 см. - 272 с.: іл., кол. вкл. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Ілюстровні видання. Прижиттєве видання автора.

Улянов Борис Олексійович (1891 - 1951) - спортсмен і спортивний журналіст, юрист, математик. Один із ініціаторів створення «Московської лаун-тенісної ліги» (1913), секретар комісії з лаун-тенісу «Московського клубу лижників» (1912—13), голова відділу з лаун-тенісу московського спортивного клубу «Уніон» (1914—16). У 1920-х роках. один із найсильніших тенісистів Москви та країни: фіналіст чемпіонатів Москви (1923, 1925) в одиночному розряді. У складі команди Москви переможець Всесоюзної спартакіади 1928 та командної першості РРФСР (1927 - 1928).

 42  

Северов П., Халемский

Северов П., Халемский

Северов П., Халемський Н. Останній поєдинок: повість. - М.: «Фізкультура та спорт», 1959.

 

Формат видання: 21 см х 13,5 см х 1,5 см; 260 с. Оправа книги: коленкор, шрифтове тиснення, каптал.

Видання має історико-культурну цінність. Під час окупації Києва у Другій світовій війні німецьке командування організувало футбольний матч німецької команди "Люфтваффе" та київського "Динамо".

Цьому "матчу смерті", як справедливо назвали люди зустріч, і присвячена повість "Останній поєдинок".

 43  

Нимцович

Нимцович

Німцович А. І. Моя система: Підручник шахової гри на зовсім новій основі / Пер. з ним. І. Л. Майзеліса. -Москва-Ленінград: Державне видавництво, 1930.

 

Формат видання: 23 см х 15,5 см х 2,3 см; 388 с.: Ілл. Оправа книги: коленкор, шрифтове тиснення.

Видання має історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора. Книга Арона Німцовича «Моя система» була і залишається настільною книгою як шахістів-аматорів, так і професіоналів.

Німцович Арон Ісаєвич (1886-1935) - видатний шахіст, гросмейстер. Після закінчення Першої світової війни емігрував до Данії, де надалі займався розробкою авторської стратегічної системи ведення шахового поєдинку.

Німцович вважається одним із родоначальників нової шахової школи, представником гіпермодернізму. Праця Німцовича А. демонструє новаторські рішення у різних галузях шахової гри, глибину його стратегічних задумів, виняткове тактичне обдарування. У своєму підручнику Німцович розкриває техніки позиційної гри, детально розбираючи такі питання, як відкрита лінія для човна, прохідні елементи, лавірування, нові принципи ендшпіля та ін.

 44  

Книга Арона Нимцовича

Книга Арона Нимцовича

Кримов В.П. Про рулетку Монте-Карло, Південну Америку, гастрономію, моди та інше / Вл. Кримів. - 2-ге вид. - Санкт-Петербург: скл. вид. у авт., 1912.

 

Формат книги: 20 х 13 х 2,5 см. [4] с., 320 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття – початку ХХ століття: шкіра зеленого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Футляр.

Книжка має історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора. Стиль В.П. Кримова відрізняє легка, розмовна манера спілкування з читачем. У цій збірці автор розповідає історії з життя в Монте-Карло, з подорожами до Південної та Північної Америки, до Західної Європи. Крім нотаток з подорожей, сюди увійшов розділ із т.зв. «кінематографічними думками», а також близько двох десятків інших оповідань на різні теми – про літературу, порнографію, гастрономію, моду та інших.

Кримов Володимир Пименович (1878 – 1968) – прозаїк та журналіст, любитель-мандрівник. 1903 року здійснив подорож Австро-Угорщиною, Швейцарією та Францією, 1908 року — ділові поїздки до Європи та Південної Америки. 1910 року він переїхав із Харкова до Петербурга, де працював як журналіст, друкував нариси, в яких переважно описував свої численні закордонні подорожі.

 45  

ТРЕТІЙ ВСЕРОССІЙСКІЙ ШАХМАТНЫЙ ТУРНИРЪ

ТРЕТІЙ ВСЕРОССІЙСКІЙ ШАХМАТНЫЙ ТУРНИРЪ

ТРЕТІЙ ВСЕРОССІЙСКІЙ ШАХМАТНЫЙ ТУРНИРЪ

ТРЕТІЙ ВСЕРОСІЙСЬКИЙ ШАХМАТНИЙ ТУРНІР: ЗБІРНИК ПАРТІЙ ТУРНІРУ З ПРИМІТКАМИ ТА ДІАГРАМАМИ У ТЕКСТІ. ЗІ ЗВІТОМ ПРО ТУРНІР, ГРУПОЮ І ПОРТРЕТАМИ УЧАСНИКІВ І ВИДАМИ КИЄВА. / РЕД. М. І. ЧИГОРИНА. - Москва: Видання «Шахматного Обозрbнія», Типо-літографія Т-ва І. Н. Кушнерьов і Ко, 1904. - ХІІ с., 152 с., Іл., [1] Л., Іл. - 21,3 х 14,8 х 1,1 см.

 

Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX століття - початку ХХ століття: шкіра червоного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та представляє колекційний інтерес. У книзі описано змагання дев'ятнадцяти провідних шахістів Російської імперії у Києві 1-23 вересня 1903 року.

Ідея проведення шахового турніру у Києві виникла ще у 1901 році, основну підготовчу роботу взяло на себе місцеве шахове товариство. Турнір проходив у будівлі київського велотовариства на розі вулиць Лютеранської та Хрещатик, поряд із кафе «Варшава», де київські шахісти зазвичай проводили свій час. І хоча виступ шести учасників-киян був не надто вдалим, ця подія мала велике значення для розвитку шахів в Україні. На честь переможця змагань М. Чигоріна у повоєнному Києві було названо вулицю.

Чигорін Михайло Іванович (1850-1908) - російський шахіст, шаховий теоретик та публіцист. Один із провідних європейських шахістів кінця XIX ст.


1|2|3|4