full page

АНТИКВАРНі КНИГИ - право

 

1|2|3|4


 21  

Судебный процесс по делу агента а

Судовий процес у справі агента англійської та американської розвідок громадянина СРСР Пеньковського О.В. та шпигуна-зв'язника підданого Великобританії Вінна Г.М. 7-11 травня 1963 року. Москва: Видавництво політичної літератури, 1963.

 

Формат видання: 20 см х 12,5 см х 2 см; 320 с. Оправа книжки оригінальна. 

Видання має наукову, історико-культурну цінність. 

Олег Володимирович Пеньковський (1919-1963) - полковник (розжалований 1963 року) Головного розвідувального управління (ГРУ) Генерального штабу Міністерства оборони СРСР. У 1963 звинувачений у шпигунстві (на користь США та Великобританії) та у зраді Батьківщині, розстріляний за вироком Військової колегії Верховного суду СРСР. Багато фахівців називають Пеньковського найрезультативнішим агентом Заходу з тих, хто коли-небудь працював проти СРСР. Так, професор Кембриджського університету Крістофер Ендрю, відомий історик британської розвідки, вказує Пеньковського «найбільшим агентом британської розвідки у лавах радянських спецслужб».

 22  
 23  

Сергеич П. Искусство речи на суде

Сергеич П. Мистецтво промови на суде. - Спб.: Сенатська друкарня, 1910.

 

Формат видання: 20, 5 см х 15 см х 3 см; 390, ІІ с. Оправа книжки оригінальна. 

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. Мистецтво промови на суді - книга відомого російського юриста Петра Пороховщикова (під псевдонімом П. Сергеїч), що містить дослідження умов та методів судового красномовства. Вперше книга була видана у Санкт-Петербурзі 1910 року, після чого витримала кілька перевидань. 

Петро Сергійович Пороховщиков (англ. Pierre S. Porohovshikov, 1867 - 21 липня 1954, США) - російський юрист, автор книги "Мистецтво мови на суді", інших книг з судового красномовства та кримінального захисту. Народився 1867 року. Був учнем Анатолія Коні. Під псевдонімами П. Сергеїч, П. Серген, опублікував кілька книг із судового красномовства та кримінального захисту, переклав з англійської книгу Ріхарда Гарріса «Школа адвокатури». Емігрував, за деякими даними, ще до 1917 р. з кінця 1920-х років у США. Був приват-доцентом, згодом професором кафедри романських мов університету Оглеторп у штаті Джорджія. Автор "антистратфордіанської" книги "Shakespeare Unmasked" (New York, 1940), підтримував версію про авторство графа Ретленда. Помер 21 липня 1954 року у США.

 24  

Правовое государство и народное голосование

Правова держава та народне голосування. - Санкт-Петербург: Н. Глаголєв, 1906. - (До реформи державного ладу Росії, випуск 2).

 

Формат видання: 20,5 см х 13,5 см х 3 см; ІІІ, 352 с., 6 л. іл., карт.

Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку. 

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Ілюстровані видання. 

Зміст: 

Про правову державу/В. Гессен. Ідея земського собору в російському минулому та теперішньому / В. Мякотін. Загальне виборче право та застосування його в Росії / В. Водовозов. Про загальне виборче право та його застосування в Росії / І. Чернишов. - Загл. обл.: Правова держава та всенародне голосування.

 25  

Алексеев Н.Н. Теория государства

Алексеев Н.Н. Теория государства

Алексєєв Н.М. Теорія держави. / Теоретичне державознавство. Державний устрій. Державний ідеал. - [Париж]: Видання євразійців, 1931.

 

Формат видання: 24 см х 16 см х 1,6 см; 188 с. Оправа книги оригінальна: мармуровий папір, тканина. Збережено видавничу обкладинку. 

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. 

Зміст книги: 

Ідея держави у сучасному державознавстві; 

Про методи теорії держави; 

Поняття держави та елементи держави; 

Територія; 

Народ; 

Влада; 

Організуючі засади державного життя; 

Організований порядок; 

Гарантійна держава та ін.

 26  

Мальтус Томас Роберт. Опыт о законе народонаселения

Мальтус Томас Роберт. Досвід про закон народонаселення, або Виклад минулого і реального впливу цього закону на благоденство людського роду, з додатком кількох досліджень про надію на усунення або пом'якшення заподіяного їм зла / переклав П. А. Бібіков .- Санкт-Петербург: Тип. І. І. Глазунова, 1868.

 

Формат видання: 21 см х 14 см х 2,5 см; 468 с. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. 

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. На титульній сторінці штамп: «Бібліотека Академіка М.В. Птухи». 

Томас Роберт Мальтус (1766 - 1834) - англійський священик і вчений, демограф і економіст, автор теорії, за якою неконтрольований зростання населення має призвести до голоду Землі. Т. Мальтус ставить своїм завданням досліджувати вплив на людське суспільство великого закону, який «полягає в постійному прагненні, що проявляється у всіх живих істотах, розмножуватися швидше, ніж це допускається що знаходиться в їх розпорядженні кількістю їжі». У тваринному та рослинному світах нестача місця та їжі знищує все те, що переходить межі, вказані для кожної породи. Людству теж притаманне постійне прагнення розмноження, що перевищує засоби існування, і ці засоби існування є перешкодою до надмірного розмноження. Михайло Васильович Птуха (укр. Птуха Михайло Васильович; 7 листопада 1884, Остер, Чернігівська губернія - 3 жовтня 1961, Київ) - радянський та український економіст, статистик і демограф, організатор науки, засновник Інституту демографії АН УРСР, дійсний член АН УРСР , член-кореспондент AH CCCP з 29 вересня 1943 року по Відділенню економіки та права (економіка, статистика), заслужений діяч науки (1944), дійсний член Міжнародного статистичного інституту (англ. International Statistical Institute) (з 1929). Брат Ст В. Птухи.

 27  

Быков А.К. Фабричное законодательство и развитие его в России.

Биков А.К. Фабричне законодавство та розвитку їх у Росії. Ч.1., Ч.2. - СПб.: Друкарня "Правда", 1909.

 

Формат видання: 24 см х 16,5 см х 1 см; 282 с. Оправа книги оригінальна: коленкор, мармуровий папір, каптал, лясе. Орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги. 

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. 

Олександр Миколайович Биков (1860-1919) - російський професор, фахівець із фабричного законодавства, політичний діяч. З 1908 р. читав у петербурзькому політехнічному інституті та інших навчальних закладах лекції з фабричного законодавства, які й увійшли до запропонованого видання. Биков був прихильником законодавчого захисту робітників від свавілля господарів. Виступав за активну боротьбу робітників на захист своїх прав, але ця боротьба бачилася йому переважно у правових рамках: через легальні економічні страйки, бойкоти. А. Н. Биков був прихильником свободи робітничих асоціацій. Він одним із перших у вітчизняній науці дав наукове визначення поняття «робочий». 

Велику увагу його дослідженнях приділялося історії правового регулювання трудових відносин у Росії, активної критиці патерналістської державної політики стосовно робітникам.

 28  

Щегловитов С. Г.

Щегловітов С. Г. Містеве становище із
законодавчими мотивами, роз'ясненнями та додатковими узаконеннями. Видання друге
доповнене, виправлене та перероблене. – СПб.,
друкарня М.М. Стасюлевича, 1902.


Формат видання: 24,5х16 х 4,5 см; XII, 958 с. Примірник в оригінальній напівшкіряній палітурці. 

Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора. Городове становище - назва законів про міське самоврядування в Росії. Городове Положення 1892 є основним законодавчим джерелом з історії міського самоврядування в Росії кінця XIX ст. Цим законодавчим актом було замінено попереднє Містеве Положення (від 16 червня 1870 р.). 

Іван Григорович Щегловітов (1861-1918) - російський державний діяч, міністр юстиції Російської імперії (1906-1915), останній голова Держради Російської імперії.

 29  

Обозрение преподавания в Университете Св. Владимира

Огляд викладання в Університеті Св. Володимира
1907-1908 навчальний рік з юридичного факультету.
Київ, 1907.

 

Думка про заснування університету у Києві виникла ще 1805 р., одночасно із заснуванням університету в Казані та Харкові. 25 грудня 1833 р. було вирішено перевести до Києва Кременецький ліцей, з перетворенням його на університет св. Володимира, він був відкритий 15 липня 1834, а читання лекцій почалося з вересня того ж року. 

Університет спочатку було засновано у складі 2 факультетів: філософського (нині історико-філологічний та фізико-математичний) та юридичного. У 1-му році було відкрито лише філософський факультет. Склад викладачів спочатку був змішаний: з Кременця були переведені професори-поляки, до них приєднані професори росіяни та німці. Першим ректором був М.А. Максимович. Книга містить відомості про систему викладання та її особливості, про дисципліни, що читаються на факультеті, викладацькому складі та багато іншого.

 30  


1|2|3|4