full page

АНТИКВАРНі КНИГИ - економіка

 

1|2|3|4|5|6|7


 1  

Поземельный кредит и его современная организация в Европе

Поземельный кредит и его современная организация в Европе

Поземельний кредит та його сучасна організація в Європі: З додатком статутів іпотечних кредитних установ у Німеччині, Царстві Польському та Остзейському краї / Безобразов Ст – С.-Пб.:
Тип. В. Безобразова та Комп., 1860.

 

Формат видання: 23 см х 15 см х 3,2 см; [680] с. розд. паг., 2 л. табл. табл. Оправа книги оригінальна: шкіра коричневого кольору, коленкор, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Володимир Павлович Безобразов (1828-1889) - економіст, статистик, публіцист, редактор, викладач політичної економії та фінансового права. Академік Санкт-Петербурзької академії наук.

Зміст видання:

I. Основні засади поземельного кредиту.

ІІ. Кредитні товариства землевласників

ІІІ. Кредитні товариства землевласників.

IV. Кредитні товариства землевласників. (Галицький становий гіпотечний банк. Гіпотечне відділення віденського національного банку. Дворянська кредитна компанія в Лейпцигу. Становий гіпотечний банк у Лузації (Бауцені). Дворянське кредитне товариство в Мекленбурзі. Норвегія. Земське кредитне товариство Царства Польського. Остз. Виникнення та влаштування Credit foncier de France Результати діяльності цієї установи; загальні зауваження щодо земських банків 

VI. Висновок Статут Земського кредитного товариства Царства Польського. Положення про провадження позик новими заставними листами цього Товариства. Внутрішня організація. Інструкції. Статут Курляндського кредитного товариства. Датський закон про влаштування іпотечних кредитних установ. Статут Нового Познанського кредитного товариства. Статут Ліфляндського селянського безперервно-прибуткового банку. Положення про пруські безперервно-прибуткові (викупні) банки.

 2  

Литвинов-Фалинский Владимир Петрович

Литвинов-Фалинский Владимир Петрович

Литвинов-Фалінський Володимир Петрович. Організація та практика страхування робітників у Німеччині та умови можливого забезпечення робітників у Росії /
В.П. Литвинов-Фалінський. – Санкт-Петербург:
тип. А.С. Суворіна, 1903.

 

Формат книги: 19 х 15,5 х 2,2 см. [2], VIII, 275 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності початку ХХ століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора. 

Литвинов-Фалінський Володимир Петрович (1868-1929) - адміністративний діяч та письменник. Народився 1868 року. Освіту здобув у Санкт-Петербурзькому технологічному інституті. У 1895 р. призначений фабричним інспектором. З 1905 року - керівник відділу промисловості в міністерстві торгівлі. Брав найближчу участь у розробці питань робітничого законодавства, особливо законів 1912 про страхування робітників; виступав із цих питань, як представник уряду, у Державній Думі. Справжній статський радник. Після революції жив на еміграції у Великій Британії. Помер 1929 року в Лондоні. 

Зміст книги: Огляд постанов про страхування робітників; Основні положення страхування робітників у Німеччині; Статистика страхування; Значення страхування робітників у Німеччині; Умови можливого забезпечення робітників у Росії; Страхування робітників у різних країнах.

 3  

Туган-Барановский

Туган-Барановський М.І. Періодичні промислові кризи Історія англійських криз. Загальна теорія криз / 4-те вид; з 18 діаграми в тексті. - Петроград-Москва: Видавниче товариство «Книга», 1923.

 

Формат видання: 25,5 см х 17 см х 2,2 см; 384 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Автор книги - Туган-Барановський Михайло Іванович (1865-1919) - економіст, історик. Вступив у партію кадетів у період Революції 1905-07. Наприкінці 1917 – січень 1918 був міністром фінансів Центральної ради. Закінчив Харківський університет (1888).

У 1895-99 приват-доцент Петербурзького університету на кафедрі політекономії; з 1913 р. професор Петербурзького політехнічного інституту. Здобув ступінь магістра політекономії за роботу "Промислові кризи в сучасній Англії, їх причини та вплив на народне життя" (1894). Головну причину криз автор бачив над суперечності між громадським характером виробництва та приватною капіталістичною формою присвоєння, а особливостях руху позичкового капіталу, в обмеженості банківських ресурсів.

 4  

Кауфман Александр Аркадьевич

Кауфман Олександр Аркадійович. Питання економіки
та статистики селянського хозяйства.- Москва:
Г.А. Леман та С.І. Сахаров, 1917-1918.

 

Формат видання: 25,5 см х 18 см х 1,5 см; XXIV, 332, [1] с., [3] арк. бланк. Оправа оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Олександр Аркадійович Кауфман (1864, Берлін - 1919) - економіст, автор робіт з питань землекористування та землеволодіння в Сибіру, аграрних громад, переселенських питань, статистики. Один із лідерів Конституційно-демократичної партії. Зміст книги: Населення; Землеволодіння; Надільні та купчі землі; Оренда та здавання землі; Селянський капітал; Землеробство; Найману працю селянському господарстві; Промисли; Додаток.

 5  

Обесценение рубли и перспективы денежного обращения

Конволют: Каценеленбаум З.С. Знецінення рубля та перспективи грошового обігу. - Москва, 1918.; Буковецький О.І. Бюджетна система Франції. - Ленінград, 1930. (З дарчим написом автора).

 

Формат видання: 25 см х 17 см х 1,5 см; 68 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. 

Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. 

Каценеленбаум Захар Соломонович (1885-1961) - російський юрист та економіст. Професор МДУ, один із засновників Держбанку СРСР. В результаті плідної 50-річної діяльності Захар Соломонович написав і опублікував цілу низку наукових праць (книги, монографії, навчальні посібники для студентів, статті з історії та теорії грошового обігу та кредиту в Росії та СРСР). Йому належать понад 20 книг та монографій, кілька десятків наукових статей. Деякі з його робіт здобули міжнародне визнання та опубліковані за кордоном. З. С. Каценеленбаум говорив що "знецінення нашого рубля дійшло до такого ступеня, при якій не може бути мови не тільки про відновлення довоєнного курсу, але навіть про якусь пристойну девальвацію. Цей папірець настільки скомпрометований в очах населення, що зміцнення її купівельної сили без будь-яких інших заходів навряд чи мислимо ... старий рубль не може більше служити грошовою одиницею, і як такий повинен виступити якийсь інший знак ".

 6  

 

 

 7  

Дмитриев С. Н.

Дмитрієв С. Н. Економічна географія Росії порівняно з найголовнішими державами світу: З 12 діагр. та 43 стат. табл. про промисловість, транспорт і торгівлю: Посібник для комерч. уч-щ, реал. уч-щ та торг. шк. - Москва тип. О.Л. Сомовий 1914.

 

Формат видання: 25,5 см х 16,5 см х 1,8 см; 159 с., ІІІ с. табл., діагр. 32 с. Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра коричневого кольору, «мармуровий» папір, блинтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, муаровий форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу оригінальну обкладинку книги.

Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Дмитрієв Сергій Миколайович (1878-1938) – відомий письменник та географ. У книзі розкрито теоретичні питання територіальної організації господарства, наводиться аналіз розміщення продуктивних сил, структури економічних районів та зовнішніх економічних зв'язків Росії на початку 20-го століття. Книга містить 43 статистичні таблиці та 12 діаграм.

 8  

Вреден Э. Р.

Вреден Е. Р. Страхові артілі та пайова робоча плата. Прикладний статут для страхових артілей при залізничних підприємствах. - СПб: У друкарні В. Безобразова та комп., 1870.

 

Формат видання: 22 см х 14 см х 2 см; ІІ с., 364 с. 

Оправа книги відновлена у найкращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра зеленого кольору, «мармуровий» папір ручної роботи, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Видання має наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. 

Вреден Едмунд Романович (1836 – 1891) – барон, економіст, професор Петербурзького університету (1873), дійсний статський радник (1877). З 1857 викладав у державних навчальних закладах, з 1859 викладач історії, статистики та політекономії у Полоцькому кадетському корпусі. Викладав також політекономію, статистику та теорію державного кредиту у Гірському інституті та Інституті шляхів сполучення. Обстоював необхідність державного регулювання економіки у питаннях ціноутворення, у сфері трудових відносин; виступав за встановлення гарантій мінімальної заробітної плати, за запровадження обов'язкового страхування робітників. Прибуток розглядав як оплату ризику, пов'язаного із підприємництвом. Підтримував систему участі робітників у прибутках підприємства.

 9  

Электропромышленность в ее прошлом и настоящем

Электропромышленность в ее прошлом и настоящем

 

Кисельов У. Електропромисловість у її минулому і теперішньому.- М.: «Т-во тип. А.І. Мамонтова», 1915.

 

Формат видання: 19 см х 12,5 см х 4 см; XII с., 500 с.: Схеми, табл. Оправа книги відновлена в найкращих традиціях палітурної майстерності кінця XIX - початку ХХ століття: шкіра синього кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. Збережено видавничу обкладинку.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. У поданій праці подано огляд ринкових умов для успішного розвитку дореволюційної радіотехнічної промисловості.

Зміст видання: 

Передмова. 

Передмова автора. 

Історія розвитку електротехнічної промисловості.

Характеристика трьох періодів історії електротехнічної промисловості. 

Електротехніка слабких струмів. 

Розвиток електротехніки потужних струмів. 

Зростання попиту на електричну енергію... 

Характеристика електротехнічних підприємств... 

Маса фактичної інформації щодо організації діяльності та роботи різних електротехнічних синдикатів, товариств, концернів тощо. У Додатку – алфавітний покажчик товариств, компаній та фірм.

 10  

Вопросы внешней торговой политики в русской повременной печати

Питання зовнішньої торгової політики у російській погодинній пресі / М-во торг. і пром-сти. - Петроград: тип. В. Кіршбаума, 1916.

 

Формат видання: 27 см х 21 см х 2 см; V, 285 с. Оправа книги відновлена в кращих традиціях палітурної майстерності XIX століття: шкіра чорного кольору, «мармуровий» папір, блінтове та орнаментально-шрифтове тиснення золотом на корінці книги, форзац, каптал, лясе. 

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. 

Зміст книги: 

Зовнішня торгівельна політика та митні тарифи; 

Економічна угода союзників; 

Види Німеччини на майбутнє її економічного стану.


1|2|3|4|5|6|7