full page

АНТИКВАРНі КНИГИ - іСТОРіЯ

 

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11


 51  

Мартин Рудольф. Будущность России

Мартин Рудольф. Будущность России

Мартін Рудольф. Майбутність Росії/Пер.
з нім. І. Новіка. - Москва: тип. А.П. Поплавського, 1906.
 

 

Формат видання: 18,5 см х 12,5 см х 1,2 см; ІV с., 286 с. Оправи книги: коленкор, папір.

Видання має наукову, історико-культурну цінність. Прижиттєве видання автора. У 1905 році німецький статистик Рудольф Мартін написав книгу "Майбутність Росії та Японії", в якій, ретельно розбираючи фінансове становище Росії, передбачив російську революцію як результат поразки імперії Миколи II у війні з країною Вранішнього сонця. Книга мала міжнародний успіх і через рік вийшла російською під назвою "Майбутність Росії".

Мартін Рудольф Еміль (1867-1916 рр.) - Статський радник імператорського статистичного відомства, відомий німецький вчений економіст-статистик, якому належить фраза "Не всі раси однаково цінні". Ця думка, вимовлена ним 1906 року, стала популярною на початку ХХ століття у Німеччині. У розділі про причини російської катастрофи автор пояснював усе дуже просто: "Завдяки тривіковому пануванню татар Росія опустилася так низько, що від цього удару вона ще досі не може оговтатися. Фінансове розкрадання Росії татарськими князями було настільки обтяжливе для країни, що мало відібрати у народу всяке полювання на роботу".

 52  

Шлиффен Альфред фон. Канны

Альфред Шліффен фон.
Канни: З дод. вибраних статей та промов: Пер. з ним. - Москва: вид. та 1 тип. Держ. воєн. вид-ва, 1936.
Перелік схем окремій папці 1101, листи 125.


Формат видання: 20 см х 13,5 см х 2 см; 420 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю.

Альфред фон Шліффен (нім. Alfred von Schlieffen, 28 лютого 1833 - 4 січня 1913) - граф, пруський генерал-фельдмаршал (1 січня 1911), начальник німецького Генерального штабу з 1891 по 1905 рік. Здобув широку популярність завдяки розробленому ним до 1905 плану Шліффена з розгрому Третьої французької республіки та Російської імперії. До найважливіших творів Шліффена відносяться його стаття «Сучасна війна» («Der Krieg in der Gegenwart), що з'явилася в січневій книжці «Deutsche Revue» за 1909 р., і ряд статей, надрукованих у «Vierteljahresheften fur Truppenfuhrung und Нееrе під загальною назвою «Канни». Зібрання його творів з усіма нарисами, промовами тощо вийшло в 1913 р. У цьому виданні дається заново переглянутий переклад «Канн» разом з перекладом двох найбільш яскравих статей і двох промов Шліффена. » російською мовою, що вийшла 1923 р.

 53  

Кони А.Ф. Сергей Юльевич Витте

Коні А.Ф. Сергій Юлійович Вітте. Уривчасті спогади. Москва: Видавництво "Право і Життя", 1925.

 

Формат видання: 19,5 см х 13 см х 0,4 см; 62 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Прижиттєве видання автора.

Коні Анатолій Федорович (1844-1927) – російський юрист, громадський діяч та літератор. У книзі йдеться про життя Сергія Юлійовича Вітте (1849-1915) - російського державного діяча, міністра фінансів Росії (1892-1903), голови комітету міністрів (1903-1905), голови Ради міністрів Російської імперії (1905-19) автора низки новаторських реформ.

 54  



МАРГОЛІН А. УКРАЇНА І ПОЛІТИКА АНТАНТИ.
(ЗАПИСКИ ЄВРЕЯ І ГРОМАДЯНИНА).- Берлін:
Видавництво С. Ефрон; Тип. Шпамера в Лейпцигу, [1920-ті]. - 397 с. - 20,6 × 14 × 2,1 см.


В оригінальній видавницькій обкладинці. Незначні потертості та забруднення. Книга має наукову, історично-культурну цінність. Прижиттєве видання автора.

У своїй праці адвокат, дипломат, громадський діяч і письменник Арнольд Марголін (1877–1956) висвітлює відносини між українським і єврейським народами. Безпосередня доля автора в перемовинах представників українського руху з політичними та громадськими діячами держав Антанти у Парижі та Лондоні дала йому можливість скласти уявлення про загальний вектор політики Антанти щодо Східної Європи.

 55  

Три века

Три століття. Росія від Смут до нашого часу / Каллаш Володимир Володимирович (1866-1918), ред. - Повний набір Т. 1 – Т.6.- Москва: т-во І.Д. Ситіна, 1912-1913.

 

Формат видання: 29 см х 21,5 см х 3 см;

Перший том: XVII століття. Перша половина. 260 стор., 22 ілюстрації.

Том другий: XVII ст. Друга половина. 272 стор., 22 ілюстрації.

Том третій: XVIII ст. Перша половина. 299 стор., 22 ілюстрації.

Том четвертий: XVIII ст. Друга половина. 289 стор., 28 ілюстрацій.

Том п'ятий: ХІХ століття. Перша половина. 296 стор., 34 ілюстрації.

Том шостий: ХІХ століття. Друга половина. 340 стор., 30 ілюстрацій. Оправа книги оригінальна: друкарські палітурки із золотим, кольоровим та конгревним тисненням. Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора. Одна з наймонументальніших і найілюстрованіших праць з історії Росії, присвячена 300-річчю будинку Романових. Безліч кольорових та чорно-білих вклеєних ілюстрацій на окремих аркушах, картини російських художників, фотографії, фототипії, малюнки, ілюстрації в тексті, кольорові схеми-діаграми, карти.

У капітальній праці за редакцією відомого російського історика В.В. Каллаша "Три століття" розгортається величезна панорама, що охопила всі основні події міжнародного та внутрішнього життя Російської держави від Смутного часу до початку XX століття. Яскраво, художньо, образно дано портрети дійових осіб, створено сотні різноманітних картин історичної дійсності. Перший том містить опис Московської держави у першій половині XVII століття. Другий том містить описи Московської держави другої половини XVII ст. Третій і четвертий томи цього видання становлять історичні нариси, присвячені Росії XVIII століття: політичні та економічні реформи Петровської Епохи; період палацових переворотів; "золоте століття" правління імператриці Катерини Другої. П'ятий том охоплює історію Росії межі XVIII - XIX століть і переважно першої половини дев'ятнадцятого століття: від пугачовщини і правління Павла I до імператора Олександра I, повстання декабристів і сходження на престол Миколи I. Шостий том є збіркою нарисів, присвячених історії Росії межі другої половини XIX століття від доби Миколи I і до початку XX століття (1905 рік).

 56  

Набоков Константин Дмитриевич

Набоков Костянтин Дмитрович (1874-1927). Випробування дипломата/К. Д. Набоков. – Стокгольм: Північні вогні, 1921.


Формат видання: 19 см х 13,5 см х 2 см; 282 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю.

Книжка представляє колекційний інтерес. Прижиттєве видання автора.

Костянтин Дмитрович Набоков (1872-1927, Лондон) - російський дипломат. Син Д. М. Набокова, молодший брат засновника кадетської партії, теж юриста В. Д. Набокова, дядько відомого письменника В. В. Набокова. Закінчив юридичний факультет Петербурзького університету. Службу розпочав у 1894 році у міністерстві юстиції. У вересні 1896 року переведений до Міністерства закордонних справ Росії. Секретар канцелярії МЗС. У 1905 році - член російської делегації на мирних переговорах у Портсмуті. З 1906 - перший секретар місії Росії в Бельгії. З 1910 року – перший секретар посольства у Вашингтоні. У 1912-1915 роках - генеральний консул Росії у Калькутті. У 1916 році був направлений радником посольства у Великій Британії. З травня 1917 року тимчасово керував посольством, залишаючись на посаді радника із присвоєнням йому особисто звання надзвичайного посланця. Після Жовтневої революції звільнено у відставку. Після відставки жив у Норвегії. Помер у Лондоні 1927 року. Книга є записками автора про пережите під час його різноманітної дипломатичної кар'єри.

 57  

Миллер Всеволод Федорович

Міллер Всеволод Федорович (1848–1913). Билини нового та недавнього запису з різних місцевостей Росії / За ред. засл. орд. проф. В.Ф. Міллера, за найближчою участю О.М. Олеонський та А.В. Маркова. - Москва: Моск. вищ. жін. курси, 1908.

 

Формат видання: 27 см х 19 см х 2 см; [3], V, 312 с. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Всеволод Федорович Міллер (1848, Москва - 1913, Санкт-Петербург) - видатний російський учений, фольклорист, етнограф, мовознавець та археолог. Відомий як один із організаторів сходознавчої освіти в Росії. Син Федора Богдановича Міллера. Билини, як і міфи Стародавньої Греції, справедливо вважатимуться історичним джерелом. Це усні епічні пісні російського народу про своє минуле, що відобразили у художніх образах історичну дійсність. Метою складання збірника було зібрати в одній книзі окремі билини з різних місць Росії: Олонецька та Архангельська губ., Колимський округ Якутської обл., козацькі станиці Терської та Донської області, Єнісейська губ., Пермська губ., Оренбурзька губ., Уральська обл., Нижегородська губ., Саратовська губ., Московська, Володимирська, Воронезька та Смоленська губернії.

 58  

Шверинг Ганс Аксель Таммо

 Кайзер без маски

 Кайзер без маски

Шверінг Ганс Аксель Таммо фону. Кайзер без маски: викриття справжніх причин війни, викладених у щоденнику графа Акселя фон-Шверінга:
(переклад з англійської). -
[Петроград: Т-во Р. Голіке та А. Вільборг], 1915.

 

Формат книги: 20,5 см х 14,5 см х 1 см. 70 с., 6 л. мул. Оправа книги оригінальна: коленкор зеленого кольору, орнаментально-шрифтове тиснення, форзац, каптал.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність. Книжка є бібліографічною рідкістю. Ілюстровані видання.

Записки графа Акселя фон-Шверінга (1847-1914) - друга дитинства та близького радника кайзера Вільгельма II, написані у 1914 році та охоплюють період з 30 червня 1914 року по вересень 1914 року включно. Закінчуються щоденникові записи передсмертним листом автора Вільгельма, де кайзера названо безсовісним з людей. Граф наклав на себе руки. Записки потрапили до редакції англійського журналу Cassells Magazine, були опубліковані в грудневому 1914 і січневому 1915р. номерах та практично відразу ж з'явилася ця книга. Рідкісні ілюстрації на крейдованих вклейках: граф після самогубства, граф і кайзер на імператорській яхті "Гогенцоллерн", граф, кайзер та імператриця за сніданком, граф, який проводжає імператрицю на залізничному вокзалі, граф і читає газету після промови останнього перед народом 28 липня 1914 року та ухвалення рішення про війну.

 59  

Фабрициус Адальберт Карлович

Фабріціус Адальберт Карлович.
Пошта і народне господарство у Росії XVII столітті: іст. нарис О.К. Фабриціуса. -
Санкт-Петербург: тип. Імп. Акад. наук, 1864.

 

Формат видання: 21,5 см х 14,5 см х 0,8 см; - [6], 98 с., 1 л. факс. Оправа книжки оригінальна.

Видання має музейну, наукову, історико-культурну цінність та є бібліографічною рідкістю. Книжка представляє колекційний інтерес.

Зміст книги: Початок пошти; Подорож графа Карлейля; Щоденник генерала Гордона; Народне господарство; Перша конвенція та перший поштмейстер; Газети.

 60  






1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11